Chirurgia Poznanska

Opadanie powieki Opadanie powieki

 

OPADANIE POWIEKI 

Opadanie powieki charakteryzuje się zmniejszeniem szpary powiekowej, którego skutkiem jest nie tylko defekt kosmetyczny, ale również zaburzenia widzenia spowodowane przysłanianiem źrenicy przez górną powiekę. Przyczyny tej dolegliwości mogą mieć podłoże genetyczne, neurologiczne lub być następstwem chorób nowotworowych. Najczęściej jednak przypadłość ta wynika z utraty elastyczności skóry powiek spowodowanej procesem starzenia.

Jakie są wskazania do operacji?

Zabieg ten poleca się osobom chcącym odmłodzić okolice oczu oraz nadać twarzy świeższy i młodszy wygląd. Równocześnie zabieg ten przeprowadza się u osób z problemem okulistycznym takim jak ograniczenie pola widzenia.

Jak przebiega operacja?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega na nacięciu powieki, wycięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej. Rana jest zszywana bardzo cienką nicią, co powoduje, że rana jest praktycznie niewidoczna.

Jakie są korzyści dla pacjenta wynikające z przeprowadzenia zabiegu?

Znacząca poprawa estetyki spojrzenia, odmłodzenie wyglądu twarzy to jedne z wielu korzyści wynikających z zabiegu blefaroplastyki. Oprócz korzyści estetycznych należy również wspomnieć o tych związanych ze zwiększeniem pola widzenia oraz z poprawą symetrii ułożenia oczu.

Lekarze operujący

lek. med. Romualda Wiącek-Czerniga
Specjalista chorób oczu